During our practice we have served versatile consulting to foundations, public funds, corporations and individual investors.

Przydatne artykuły

Rejestracja pojazdu online

Przy zakupie samochodu należy pamiętać o obowiązku jego rejestracji. Rejestracja samochodu jest obowiązkowa. Rejestracja samochodu w urzędzie osobiście jest wszystkim dobrze znana, dlatego w tym artykule skupimy się na zdalnej rejestracji samochodu, szczegółach, warunkach i dla kogo jest ona dostępna.

Czytaj więcej→

Delegowanie pracowników z krajów trzecich do Polski

 Jeżeli jesteś pracodawcą z siedzibą w kraju trzecim (poza Unią Europejską, Europejskim Obszarem Gospodarczym oraz Szwajcarią) i chcesz delegować swoich pracowników do czasowego wykonywania pracy w Polsce, na pewno zastanawiasz się, jak wyglądają polskie przepisy prawne dotyczące legalności pracy cudzoziemców. W niniejszym artykule poruszymy najważniejsze zagadnienia dotyczące tego tematu: jakie pracodawca ma obowiązki przy delegowaniu pracownika z kraju trzeciego do Polski, jakie zezwolenie na pracę powinien uzyskać cudzoziemiec, kiedy zezwolenie nie jest potrzebne, a także ile powinno wynosić wynagrodzenie delegowanego pracownika.

Czytaj więcej→

Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca w Polsce

 Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na zawarcie małżeństwa w Polsce. Polskie prawo oficjalnie uznaje dwie formy związków – małżeństwo cywilne, czyli zawierane w ramach prawa cywilnego w urzędzie stanu cywilnego, oraz małżeństwo kościelne, zwane też związkiem konkordatowym. W tym artykule przyjrzymy się bliżej procedurze zawarcia małżeństwa cywilnego.

Czytaj więcej→

Oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcowi

 Oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcowi (dalej oświadczenie) zwalnia cudzoziemca z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę. Z uwagi na fakt, że większość cudzoziemców w Polsce to imigranci z Ukrainy, Białorusi i Rosji, oświadczenie jest najpopularniejszym dokumentem wydawanym obcokrajowcom. Tylko obywatele sześciu krajów mogą otrzymać oświadczenie: Armenia, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Federacja Rosyjska lub Ukraina.

Czytaj więcej→

Od 1 lipca 2021 r. wnioski do Krajowego Rejestru Sądowego tylko w formie elektronicznej!

 Od 1 lipca 2021 roku wnioski do Krajowego Rejestru Sądowego można składać tylko elektronicznie. Dotychczasowe wnioski papierowe nie wywołają żadnych skutków prawnych. To oznacza, że przy rejestracji nowej spółki, zakupie udziałów lub potrzebie dokonania jakichkolwiek innych zmian w rejestrze, konieczne jest posiadanie podpisu elektronicznego przez członka zarządu spółki.  Korzystanie z nowego portalu w zakresie składania wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego wymaga wcześniejszej rejestracji oraz autoryzacji dokonanej podpisem kwalifikowanym.

Czytaj więcej→