During our practice we have served versatile consulting to foundations, public funds, corporations and individual investors.

Licencje i patenty

W Polsce wymagane jest uzyskanie specjalnych licencji tylko dla trzystu różnych rodzajów działalności. Znajdują się one pod nadzorem organów państwowych.

Jest to liczba o wiele razy mniejsza w porównaniu z innymi krajami Unii europejskiej. Polski rząd jest lojalny i w każdy możliwy sposób wspiera rozwój działalności na swoim obszarze. Stara się, w każdy możliwy sposób, ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej.
Ostatnio na terenie Polski została uchwalona ustawa, która zdejmuje w całości lub częściowo konieczność licencjonowania usług w dziedzinie księgowości i nieruchomości. Tym niemniej, rodzajów działalności wymagających uzyskania pozwolenia nadal pozostaje wystarczająco dużo.


Jeśli masz wątpliwości, co do konieczności uzyskania jakichkolwiek zezwoleń lub nie wiesz, jaki dokument jest potrzebny, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Oni doradzą i przeanalizują szczegółowo Twój indywidualny przypadek oraz pomogą uzyskać odpowiednią licencję dla Twojej działalności.

 

NAPISZ NAM