During our practice we have served versatile consulting to foundations, public funds, corporations and individual investors.

Przydatne artykuły

Numer EORI

 Numer EORI (Economic Operators Registration and Identification) jest unikalnym numerem używanym na obszarze Unii Europejskiej, który jest nadawany przez organy celne przedsiębiorcy lub innej osobie w celu rejestracji dla potrzeb celnych. System EORI, który wszedł w życie 1 lipca 2009 roku, ma za zadanie ułatwić działalność administracji celnej na terenie Unii Europejskiej. Umożliwia on wypełnienie wszystkich niezbędnych dokumentów drogą elektroniczną.

Czytaj więcej→

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

 Wysokość kapitału zakładowego jest określona w umowie spółki. Kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien wynosić co najmniej 5000 złotych, a wartość nominalna udziału nie może być niższa niż 50 złotych. W przepisach prawnych nie ma określonej maksymalnej wartości kapitału zakładowego. Chociaż wysokość kapitału zakładowego określa się przy zakładaniu spółki, można go podwyższyć do dowolnej wysokości w trakcie rozwoju spółki. Podwyższenie kapitału może polegać na zwiększeniu wartości nominalnej udziałów lub też na utworzeniu nowych udziałów.

Czytaj więcej→

Organy Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jako spółka kapitałowa, może działać wyłącznie za pośrednictwem swoich organów. Organy zarządzające w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością muszą być utworzone na etapie zawiązania spółki, a informacje o organach i sposobie reprezentacji spółki są wpisywane do umowy i rejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Czytaj więcej→

Oddział przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce

 Spółka zagraniczna może prowadzić działalność gospodarczą na terenie Polski otwierając oddział. Oddział jest odrębną i niezależną organizacyjnie częścią działalności gospodarczej prowadzoną przez przedsiębiorcę poza siedzibą lub głównym miejscem działalności.

Czytaj więcej→

Rejestracja pobytu obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej

 Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej i członkowie ich rodzin mogą przebywać w Polsce przez okres 3 miesięcy bez konieczności rejestracji swojego pobytu. Jedynym wymogiem jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość i obywatelstwo. Jeżeli pobyt na terytorium Polski jest dłuższy niż 3 miesiące, obywatel UE jest zobowiązany zarejestrować swój pobyt, a jego członek rodziny niebędący obywatelem UE, jest zobowiązany uzyskać kartę pobytu członka rodziny obywatela UE. Wniosek o zarejestrowanie pobytu należy złożyć do wojewody właściwego ze względu na miejsce pobytu, nie później niż w następnym dniu po upływie 3 miesięcy od dnia wjazdu na terytorium Polski.

Czytaj więcej→