During our practice we have served versatile consulting to foundations, public funds, corporations and individual investors.
W związku z pandemią COVID-19 zostały wprowadzone nowe przepisy, które dotyczą cudzoziemców przebywających w Polsce. Nowe przepisy zezwalają cudzoziemcowi na legalny pobyt w kraju, jeżeli jego celem jest realizowanie dotychczasowego celu pobytu, lub jeżeli cudzoziemiec nie może wyjechać z Polski przez pandemię COVID-19.
Każdy cudzoziemiec, który od kilku lat mieszka w Polsce i planuje zostać na dłużej, zadaje pytanie - kiedy można uzyskać zezwolenie na pobyt stały? Warto zwrócić uwagę na bardzo powszechny błąd, czyli mylenie pojęć zezwolenia na pobyt stały i zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej. Wybór nieodpowiedniej podstawy do złożenia wniosku może pociągać za sobą negatywną decyzję wojewody w związku z niespełnieniem wymogów.
Głównym celem audytu sprawozdań finansowych jest zwiększenie poziomu zaufania klientów do zawartych w nim danych, co ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa obrotów finansowych państwa. Potwierdzenie poprawności danych podanych przez spółkę w sprawozdaniach finansowych wygląda jak pisemna opinia na temat wiarygodności tych danych od niezależnego audytora - eksperta podatkowego.
Nabycie udziału w polskiej spółce wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) oraz złożenia deklaracji PCC-3 na terytorium Polski.
Na podstawie nowych przepisów tzw. tarczy antykryzysowej, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników. Można złożyć wniosek o dofinansowanie do wojewódzkiego urzędu pracy o dofinansowanie w związku z przestojem ekonomicznym lub obniżeniem wymiaru czasu pracy albo ubiegać się o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników na podstawie wniosku składanego do powiatowego urzędu pracy. W niniejszym artykule wyjaśnimy szczegółowo jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o te dofinansowania.