During our practice we have served versatile consulting to foundations, public funds, corporations and individual investors.

Przydatne artykuły

Tarcza antykryzysowa: zwolnienie małych firm ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.

 Nowe przepisy stanowiące tzw. „Tarczę Antykryzysową” zostały już uchwalone przez Sejm, a 31 marca 2020 r. podpisane przez prezydenta i opublikowane w Dzienniku Ustaw. Tarcza antykryzysowa ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii i ma na celu wsparcie przedsiębiorców oraz pracowników w tym trudnym czasie. Nowe przepisy w większości weszły w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia - 1 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej→

Jak działają instytucje państwowe w Polsce podczas kwarantanny z powodu koronawirusa

 Wprowadzenie kwarantanny w Polsce wpłynęło na pracę wielu instytucji państwowych, od których zależy cały sektor małych i średnich przedsiębiorstw. W tym artykule chcemy poinformować o zmianach i formach w jakich działa obecnie wiele instytucji finansowych i administracyjnych w Polsce, a także przedstawić jakie usługi  można wykonać zdalnie, mimo kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa.

Czytaj więcej→

Warunki uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy z powodu studiów w Polsce

 Cudzoziemcy, którzy chcą studiować w Polsce, mogą uzyskać kartę pobytu na tej podstawie. W tym celu należy złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy w Urzędzie Wojewódzkim. Do wniosku trzeba załączyć niezbędne dokumenty, między innymi:

Czytaj więcej→

Umorzenie długów

 Należności z nieopłaconego rachunku, zgodnie z zasadami podatkowymi, stanowią przychód podatkowy, który daje podstawę dochodu do obliczenia zobowiązania podatkowego. Jako skutek, trzeba płacić podatek dochodowy, niezależnie od tego, czy rachunek został faktycznie zapłacony. Jednak jest możliwość  korekty podatku w przypadku nieuiszczenia faktury przez klienta. Do tej pory tylko ci przedsiębiorcy, którzy są obecnymi podatnikami VAT, mogli korzystać z tego prawa. Od 1 stycznia 2020 r. Podatnicy PIT i CIT będą mogli również korzystać z tzw. ulgi na złe długi. Pozwala to wierzycielowi obniżyć podstawę opodatkowania o kwotę roszczenia (zawartą w dochodzie), jeżeli dług nie zostanie uregulowany lub sprzedany w ciągu 90 dni od upływu terminu płatności wskazanego w umowie lub na fakturze (rachunku). Ta zmiana ma na celu wyeliminowanie impasów płatniczych w firmach, a tym samym ułatwienie ich operacji biznesowych.

Czytaj więcej→

Kupno mieszkania na osobę prawną w Polsce!

 W naszym artykule „Kupno mieszkania na osobę fizyczną w Polsce!” (https://business-in-poland.eu/pl/articles/view/Buying-an-apartment-for-an-individual-person-in-Poland/),  już przeanalizowaliśmy, jakie zalety i wady wiążą się z zakupem mieszkania na osobę fizyczną. W tym artykule krótko opiszemy alternatywny sposób zakupu mieszkania, a mianowicie na osobę prawną.

Czytaj więcej→